20 січня 2022 року в рамках навчання за програмою підвищення кваліфікації культорганізаторів, педагогів-організаторів закладів освіти (керівник навчання за програмою – Єфіменко С.М., керівники групи – Пляка С.М.) освітяни області завітали на оглядову екскурсію до Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Під час екскурсії педагоги області ознайомились зі специфікою роботи Центру, відвідавши сім локацій, на яких ознайомились з сучасними засобами ідентифікації облич та автівок за відеоматеріалами з відеокамер. Також освітяни ознайомились із обладнанням дактилоскопічної експертизи, особливостями дослідженнями унікальних властивостей відбитків пальців та специфікою їх експертизи під час розслідування кримінальних правопорушень. Педагоги обговорили заходи безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю та види відповідальності, яка передбачена за незаконне зберіганні та носіння холодної та вогнепальної зброї; дізнались про загальні властивості бойових вибухових пристроїв, їх вражаючі властивості, небезпечність сучасних піротехнічних засобів та заходи безпеки при поводженні з невідомими та вибухонебезпечним предметами, алгоритм дій у випадку їх виявлення. В рамках екскурсії здобувачі освіти здійснили аналіз видів наркотичних засобів та їх вплив на організм людини, а також дізнались про особливості вилучення біологічних об’єктів з місця події та їх зберігання.

По завершенню екскурсії освітянами області та працівниками Центру було обговорено перспективи аналогічних оглядових екскурсій для школярів області на базі Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Дякуємо Коломойцю О.Д. – провідному фахівцю з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності Центру, за організацію цікавої й змістовної екскурсії!