SELFIE – онлайн-інструмент для самооцінки закладів освіти щодо впровадження інноваційних цифрових технологій

​​

SELFIE (Self-reflection on Effective Learning by Fostering the Use of Innovative Educational Technologies) – це безкоштовний, простий у використанні онлайн-інструмент для самооцінки закладів освіти, спрямований на те, щоб допомогти оцінити ефективність впровадження інноваційних цифрових технологій в освітньому процесі, з’ясувати, на якому етапі цифрового розвитку знаходиться заклад освіти.

Цей онлайн-інструмент не вимірює та не порівнює знання чи навички користувачів, не оцінює та не порівнює заклади освіти між собою. Він використовується лише для самоаналізу стану цифровізації та ефективності використання цифрових технологій у конкретному закладі освіти.

SELFIE – проєкт Європейської комісії. Інструмент доступний 24 офіційними мовами Європейського Союзу та 7 мовами інших країн.

SELFIE розроблено Спільним дослідницьким центром Єврокомісії (JRC) в тісній співпраці з експертами – представниками закладів освіти, міністерств освіти та дослідницьких інститутів країн ЄС.  Партнерами проєкту також є Європейський фонд освіти (ETF), Європейський центр професійної підготовки та Інститут ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті.

Використання онлайн-інструменту SELFIE надає такі можливості:

  • допомога закладам освіти реалізовувати демократичний підхід до управління, втілювати на практиці можливості автономії закладу освіти та академічної свободи;
  • організація моніторингу діяльності закладу освіти щодо процесів цифровізації та ефективності використання сучасних цифрових технологій;
  • підбір та застосування методики збору інформації для вивчення освітніх та управлінських процесів у закладі освіти;
  • використання різних видів і форм контролю відповідно до рівня цифровізації;
  • ефективне реагування на зміни та управління ними.

Для шкіл та закладів професійної освіти, які зацікавлені у використанні онлайн-інструменту SELFIE і хочуть дослідити, на якому етапі цифрового розвитку вони знаходяться, МОН надає докладні роз’яснення у формі запитань-відповідей. Їх вже розміщено на сайті у відповідному розділі.

Ознайомившись із матеріалами, кожен охочий зможе дізнатися:

  • що таке SELFIE і чим цей інструмент корисний закладам освіти;
  • етапи реєстрації для закладів освіти;
  • скільки триває опитування і якою є мінімальна кількість учасників для його проведення;
  • отримання сертифікатів;
  • аналіз результатів SELFIE.

Крім того, заклади професійної освіти, які поряд із професійними кваліфікаціями надають повну загальну середню освіту, використовуючи SELFIE, можуть визначити, як використовуються цифрові технології під час навчання в умовах виробництва.

Водночас, для кожного типу закладів буде корисною інформація про можливість створення персоналізованих опитувальників у межах SELFIE.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *